MTHS

MTHS Nedir ?

MTHS Nedir ?
MTHS, Merkezi veritabanı Hizmet sağlayıcı hizmeti anlamına gelmekle beraber 2013 yılında yürürlüğe giren yeni ticaret kanunu kapsamında bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri web sitesi ana sayfasında "Bilgi Toplumu Hizmetleri" başlığı altında özgülenmesi gereken ve sadece şirketi imzaya yetkili kişiilerin e-imzaları ile kullanılan bir yazılımdır.

MTHS Hizmeti sadece bakanlık tarafından yetkilendirilen, teknik kriter rehberine uygun olduğu Tübitak tarafından kontrol edilmiş MTHS sağlayıcı firmalar tarafından verilebilmektedir. MTHS Hizmeti bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri web sitesinde Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlığı altında karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda yayınlanacak içerikler ise ilgili yönetmelikte süreli ve süresiz olarak 2 ana başlık altında belirtilmektedir.

MTHS Yazılımı gerçek manada MTHS Yazılımı olabilmesi için bakanlık tarafından onaylanmış bir yazılım olmalı ve teknik kriter rehberinde belirtilen şartları sağlamalıdır. Bu konuda TTR MTHS hizmetimiz 2013 yılından günümüze bakanlık onaylı ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlayarak hizmete devam etmektedir.
MTHS Hizmeti nedir denince farklı bir ifade ile izah etmek gerekirse, Bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri için kanuni bir zorunluluktur diye bir açıklama da yapılabilir.

MTHS hizmetimiz 2013 yılından itibaren

T.C. Ticaret Bakanlığı onaylı sunulmaktadır.

MTHS Başvuru Formu

MTHS Hizmetini kullanmak için formalitesiz ve hızlı aktivasyon ile dakikalar içinde kullanmak için başvurabilirsiniz.